Home Bursada resmi evrak basımı fiyatları

bursa resmi evrak

FATURA BASKI FİYATLARI PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 09 Eylül 2017 20:52

BURSA FATURA BASIM

Fatura Baskı


A5 FATURA ve  İRSALİYE FİYATLARI

Cilt Fatura A5 Ebat 2 Renk

5Cilt (250 Adet)

10 Cilt (500 Adet)

20 Cilt (1000 Adet)

50 Cilt(2500 Adet)

100 Cilt (5.000 Adet)

200 Cilt(10.000 Adet)

1 Asıl + 1 Suret

120

160

260

600

1100

2100

1 Asıl + 2 Suret

140

180

280

650

1200

2300

1 Asıl + 3 Suret

160

200

300

700

1300

2500

Diğer Ölçü ve adetler için fiyat alınız…

KDV DAHİL DEĞİLDİR

 

A4 FATURA ve İRSALİYE FİYATLARI

Cilt Fatura A4 Ebat 2 Renk

5Cilt (250 Adet)

10 Cilt (500 Adet)

20 Cilt (1000 Adet)

50 Cilt(2500 Adet)

100 Cilt (5.000 Adet)

200 Cilt(10.000 Adet)

1 Asıl + 1 Suret

160

220

360

750

1400

2600

1 Asıl + 2 Suret

180

250

400

850

1550

2800

1 Asıl + 3 Suret

200

280

440

950

1700

300

Diğer Ölçü ve adetler için fiyat alınız…

KDV DAHİL DEĞİLDİR

ŞİRKETLEetkili kişinin kimlik fotokopisi


Şahıs firmaları için Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar
1) Vergi levhası fotokopisi (son yıla ait)
2) KDV tahakkuk fişi fotokopisi (Yeni açılışlarda Yoklama Fişi)

3) Kimlik fotokopisiR İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1) Vergi levhası fotokopisi (son yıla ait)
2) KDV tahakkuk fişi fotokopisi (Yeni açılışlarda Yoklama Fişi)
3) İmza sirküleri
4) İmzaya

Fatura Basımı

Fatura, satılan ürün veya hizmet karşılığında müşterinin ödeyeceği miktarı göstermek üzere satıcı veya hizmeti yapan tüccar tarafından müşteriye verilen ticari bir vesikadır.

Fatura basımı sadece ”maliye anlaşmalı matbaa” tarafından yapılabilir. A4, A5, veya firma ihtiyacına uygun özel ebatlarda üretilebilmektedir. Fatura basımı fiyatları ebat, baskı rengi, nüsha sayısı ve cilt miktarına göre belirlenmektedir.

İrsaliyeli Fatura Basımı

VUK 231. maddesine göre fatura ürün tesliminden itibaren yedi gün içinde düzenlenebilmektedir.  Bu süreyi kullanmak istemeyip derhal fatura düzenlemek isteyen mükellefler, sevk irsaliyesi ve faturayı ayrı ayrı düzenlemek yerine sadece irsaliyeli fatura düzenleyebilirler. Basımı sadece maliye anlaşmalı matbaalar yapabilir. A4, A5, veya firma ihtiyacına uygun özel ebatlarda üretilebilmektedir. İrsaliyeli fatura basımı fiyatları ebat, baskı rengi, nüsha sayısı ve cilt miktarına göre belirlenmektedir.

Sevk İrsaliyesi Basımı

Satılmış ya da satılmak üzere olan bir ürünün, bir adresten diğer bir adrese naklinde ya da işletmenin kendisine ait iş yerleri arasında taşınma esnasında düzenlenen belgedir. Sevk İrsaliyesi basımı sadece ”maliye anlaşmalı matbaa” tarafından yapılabilir. A4, A5, veya firma ihtiyacına uygun özel ebatlarda üretilebilmektedir. Sevk irsaliyesi basımı fiyatları ebat, baskı rengi, nüsha sayısı ve cilt miktarına göre belirlenmektedir.

RESMİ EVRAK FİYATLARI

Fatura, sevk irsaliyesi, irsaliyeli fatura gibi maliyenin yetkilendirdiği anlaşmalı matbaa firmalarınca basımı yapılabilen ürünler dışında, basımı için maliye onayı gerekmeyen diğer ürünlerin fiyatlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Basımı yapılacak olan ürünlerin ebadı, nüsha sayısı, baskı rengi sayısı, ciltleme şekli ve miktarı gibi tüm ayrıntılara göre detaylarını inceleyip fiyatlarını görüntüleyebilmek için aşağıdaki linke tıklayınız.


ANLAŞMALI MATBAA

Anlaşmalı Matbaalar, resmi evrak ve belge basımı için Maliye Bakanlığınca yetki verilmiş firmalardır. Anlaşma, bakanlıkla firmalar arasında bir yıllığına yapılmaktadır. Bir yıl sonunda matbaa firması, anlaşmanın yenilenmesi için maliyeye tekrar başvuru yapabilir. Gerekli donanım ve özelliklere sahip olup olmadığı konusunda bakanlık firma hakkında tekrar inceleme yaparak anlaşma matbaa belgesini yeniler veya reddeder. Resmi evrak ve belgelerin basımının anlaşmalı matbaalarca yapılması, basım yaptıracak şahıs veya şirketlerin hukuki bakımdan firma güvenliğini sağlar.

ANLAŞMASIZ İŞLER

Maliye bakanlığınca belirlenen ve ticari işletme ve şahıs firmalarınca kullanılması zorunlu olan evrak ve belgeler haricinde kalan, ticari işletmelerin kendi bünyesindeki ihtiyaçlarına göre belirleyip kullanmayı tercih ettikleri evrak ve belgeler kastedilmektedir. Bu tür evrak, belgelerin basımı için gerekli makina, teçhizat ve kalifiye çalışan donanımına sahip olan matbaalar tarafından yapılabilir. Anlaşmalı matbaalar, maliye bakanlığınca her yıl incelenip denetlendiğinden bu yeterliliğe zaten kendiliğinden sahip  firmalardır.

BURSA Fatura Basım Fiyatları 90 TL’den Başlayan Fiyatlarla!..

Firmamız fatura basımı konusunda en uygun fiyatları vererek en kaliteli hizmeti sunmayı hedef edinmiştir. Faturalarınızın nüsha sayısıFaturalarınızdaki baskı rengi sayısı (tek renk, 2 renk, 3 renk, cmyk vb.)Faturanın sürekli form, ciltli yada lazer yazıcıya uygun olması
Fatura baskı fiyatları işin türü, miktarı ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fatura basımlarında fiyatlandırma döviz bazlı olduğundan döviz değişkenliğine bağlı olarak artabilir yada azalabilir. Fatura fiyatları için önem arz eden etkenleri sıralamak gerekir ise;


FATURA BASIM FİYATLARI

Sürekli Form Fatura BasımıKalın Gramaj Fatura Basımı1. Hamur Fatura BasımıPerforajlı Lazer Yazıcıda Yazılabilir Fatura BasımıA5 Ebadında Lazer Yazıcıda Yazılabilir Fatura BasımıA4 Ebadında Lazer Yazıcıda Yazılabilir Fatura BasımıA5 Ebadında Tutkallı Fatura BasımıA4 Ebadında Tutkallı Fatura BasımıA5 Ebadında Ciltli Fatura BasımıA4 Ebadında Ciltli Fatura Basımı


SÜREKLİ FORM FATURA BASIMI ÇEŞİTLERİ

Ticaret Sicil GazetesiYukarıSon Yatan KDV Tahakkuk FişiŞirket Müdürü Kimlik Fotokopisiİmza Sirküleri FotokopisiVergi Levhası Fotokopisi
Şirketler İçin;Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi FotokopisiKimlik Fotokopisiİmza Sirküleri FotokopisiVergi Levhası Fotokopisi
Şahıs Firmaları İçin;
Fatura bastırmak için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:
Fatura resmi bir evrak olduğu için sizin ve matbaanın güvenliği için bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar matbaaya ulaştığında fatura basma sürecine geçilir.
Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar (Belgeler)
Fatura, maliye bakanlığının yükümlülüklerince değerli evrak statüsündedir. Bu yüzden sadece maliye bakanlığı tarafından yetki verilmiş “maliye anlaşmalı matbaa” sıfatı ve yetki levhası olan sürekli form matbaa firmaları tarafından üretilebilir. Her firma bağlı bulunduğu ile ait bir anlaşmalı matbaa’ya müracaat ederek gerekli evrakları ilettikten sonra fatura bastırma işlemini gerçekleştirebilir. Fatura bildirimleriniz anlaşmalı matbaa tarafından maliye bakanlığı’na online olarak bildirilmektedir. Bu sizin faturalarınızı elinize ulaştığı andan itibaren kullanmanızı sağlamaktadır. Biz Bursalı Matbaa olarak “BURSA (16) ilinde 230 numaralı anlaşmalı matbaa” olarak hizmet vermekteyiz. Bünyemizde bulundurduğumuz son teknoloji fatura baskı makinaları ile her türlü ihtiyacınıza en iyi şekilde karşılık vermekteyiz. BURSA Fatura Basımı hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

FATURA MATBAA

Fatura basım yetkisi yalnızca maliye ile anlaşmalı matbaa sıfatı taşıyan matbaaların basımını yapabildiği resmi bir evraktır. Biz Bursalı Matbaa olarak 18 yıllık tecrübemiz ve maliye ile olan anlaşmamız sayesinde fatura basımı ve diğer resmi evraklarınızın basımı konularında doğrudan yetkiliyiz. Fatura bastırmak için bize ulaşabilirsiniz.

FATURA BASKI

Fatura; yapılan iş veya hizmet karşılığında müşterinin borçlandığı tutarı göstermek adına verilen resmi bir belgedir. Bu resmi belge gerekli resmi makamlara bildirim yapılarak basım yaptırılır.

BURSA’da Fatura Basımı

Resmi evrak bastırmak isteyen mükelleflerin, vergi levhası fotokopisi, gerçek şahıs ise nüfus cüzdan fotokopisi, tüzel kişiliğe haiz şirket ise imza sirküsü fotokopisini matbaaya ibraz etmesi gerekmektedir. Yalnızca anlaşmalı matbaa sıfatı taşıyan matbaalar tarafından fatura basılabilir. Bu belgeleri fax veya e-mail yoluyla bize bildirin tasarımınızı yapalım onay aldıktan sonra 3 iş günü içinde işinizi paket teslim olarak kapınıza kadar getirelim.

SEVK İRSALİYESİ

SEVK İRSALİYESİ TANIMI

Sevk irsaliyesi basımında sınırsız renk imkanı mevcuttur. Kullanılan kağıt genelde otokopi (otocopy) olmakla beraber farklı kağıt seçenekleri de mevcuttur. Sevk irsaliyesi cilt şeklinde, tutkal yapıştırmalı ve sürekli form şeklinde basılabilir. Cilt şeklindeki sevk irsaliyesi 50’lik ciltler haline hazırlanır ve el ile doldurulur. Tutkal yapıştırmalı sevk irsaliyesi el ile ya da yazıcılar ile doldurulabilir. Sürekli form şeklindeki sevk irsaliyesi ise nokta vuruşlu yazıcılar ile doldurulur.
Mal sevkiyatı sırasında sevk irsaliyesi düzenlenme yapıldıysa taşıtta bulundurulması mecburi olduğu için,aksi durumun tespiti halinde ceza uygulaması ile karşı karşı kalınacaktır.
En az üç nüsha (1 Asıl 2 Suret) olarak düzenlenen sevk irsaliyeleri mutlaka mal (emtia) taşıyan araçlarda bulundurulmalıdır. En az 3 nüsha olarak düzenlenmeyen sevk irsaliyeleri hiç düzenlenmemiş kabul edilecektir. Ayrıca 1 asıl 3 suret olarak da düzenlenebilir.
Sevk İrsaliyesi kaç nüsha düzenlenir?
Sevk İrsaliyesi Basımı yalnızca Maliye Anlaşmalı Matbaa sıfatı taşıyan matbaalar tarafından basılabilmektedir.


SEVK İRSALİYESİ BASIMI


Satılmış ya da satılmak üzere olan bir malın, bir adresten diğerine naklinde ya da aynı işletmeye ait iş yerleri arasında taşınması durumunda düzenlenen ve üzerinde gönderilen malın konusu, birimi ve malın kime ait olduğunun yazıldığı belgeye sevk irsaliyesi denir.


SEVK İRSALİYESİ NEDİR?


Fatura bulunsun veya bulunmasın mal harekatının mutlaka sevk irsaliyesine bağlanması mecburiyeti bulunmaktadır. Satılan malın teslim tarihinden sonra veya teslimi anında düzenlenmiş olsa dahi faturada malın teslim tarihi ve irsaliye numarası yer alacak ve ayrıca sevk irsaliyesi de düzenlenecektir.
İrsaliyelerde fiyat ve bedel ile ilgili bilgiler hariç olmak üzere malın nereye ve kime gönderildiği ayrıca belirtilir.
Malın alıcıya teslim edilmek üzere satıcı tarafından taşındığı veya taşıttırıldığı hallerde satıcının, teslim edilen malın alıcı tarafından taşınması veya taşıttırılması halinde alıcının taşınan veya taşıttırılan mallar için sevk irsaliyesi düzenlemesi ve taşıtta bulundurması şarttır. Malın, bir mükellefin birden çok işyerleri ile şubeleri arasında taşındığı veya satılmak üzere bir komisyoncu veya diğer bir aracıya gönderildiği hallerde de, malın gönderen tarafından sevk irsaliyesine bağlanması gereklidir.
V.U.K.’nun “Fatura ve Fatura Yerine Geçen Vesikalar” arasında yerini alan SEVK İRSALİYESİ, satılan malların teslim tarihi ve irsaliye numarası ile şu şekilde düzenlenmiştir:


İRSALİYELİ FATURA

İrsaliyeli Fatura Tanımı: İrsaliyeli fatura, fatura ve sevk irsaliyesinin yerine geçerek düzenlenen bir belgedir. Fatura ve sevk irsaliyesinin ayrı ayrı düzenlenmesi, mükellefin iş yükünü artırdığı gibi faaliyetlerinin de aksamasına neden olmaktadır.

İrsaliye Nedir?

Satılan malı bir yerden başka bir yere sevk ederken kullanılan, maliye onaylı, mal teslimini gösteren resmi belgeye irsaliye denir. İrsaliye, malı satan firma tarafından en az 3 nüsha olarak düzenlenir. Bir asıl ve bir suret malı alana, bir suret taşıyıcıya ve diğer nüsha ise firmada kalır.

İrsaliye ve fatura tanımlarından da anlayacağınız üzere “Fatura” ve “sevk irsaliyesinin” yerine geçerek düzenlenen bir belgedir.

Yasada belirtilen malın teslim tarihinden 7 gün içerisinde fatura düzenleme maddesinden yararlanmak istemeyen ve malın çıkışı sırasında fatura kesen firmaların kullandığı belgedir. Bu belge fatura değeri taşır. Fatura değeri taşıması yanı sıra sevk irsaliyesi görevi de taşıdığı için yasal olarak mal çıkışı sırasında fatura kesmek yerine irsaliyeli fatura keserek yasal zorunluluğunuzu tamamlamış olursunuz.

İRSALİYELİ FATURA BASIMI

İrsaliyeli fatura basımı için maliye bakanlığınca, matbaa tarafından istenmesi gereken bazı evraklar vardır:

Şahıs Firmaları İçin;

 • Vergi Levhası
 • Kimlik Fotokopisi
 • İmza Sirküleri
 • Son KDV Tahakkuk Fişi

Şirketler İçin;

 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi

İrsaliyeli fatura basımlarında da diğer resmi evrakların hepsinde olduğu gibi kullanıma bağlı olarak çeşitlilik gösteren türleri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ciltli İrsaliyeli Fatura Basımı
 • Sürekli Form İrsaliyeli Fatura Basımı
 • Lazer Yazıcıya Uygun Fatura Basımı

Ciltli İrsaliyeli Fatura Basımı

Ciltli irsaliyeli fatura basımı işlemlerinde, otocopy kağıdına (kendinden karbonlu kağıt) basımı yapılan irsaliyeli faturalar, numara sırasına göre özenle harmanlandıktan sonra ciltlenerek paketlenir. Ciltleme işlemini defter haline getirmek olarak tanımlayabiliriz. Bu ciltleme üstten tutkallı olarak olmakla beraber, Yandan veya perforajlı olarak, yani daha kolay koparılması açısından kopartma delikli olarak yapılabilir.

Sürekli Form İrsaliyeli Fatura Basımı

Sürekli form irsaliyeli fatura basımlarında sistem diğerlerine göre daha farklıdır. Sürekli form sistemi yazıcısı gereğince daha farklıdır. Yazıcısı traktörlü sistem olduğu için kağıdın yürümesi için faturaların yanlarında delikler bulunur. Faturalar birbirlerinden perforaj ile ayrıldığı için yazıldıktan sonra kolaylıkla kopmaktadır.

Lazer Yazıcıya Uygun Fatura Basımı

Lazer yazıcıya uygun irsaliyeli fatura basımları son günlerde en çok kullanımı artan ürünümüzdür. Lazer yazıcıya uygun irsaliyeli faturanın en avantajlı tarafı ise ekstra bir yazıcı gereksinimi olmadan, ofisinizde mevcut bulunan lazer veya inkjet yazıcınız ile kolaylıkla yazdırabilmenizdir. Lazer yazıcıya uygun olan irsaliyeli fatura basımımızın otocopy kağıdına değil 1. hamur kağıdına yapıldığını belirtmek isteriz. Bu kağıtta kendinden karbon özelliği yoktur ve elde yazıldığı takdirde tüm kopyaların ayrı ayrı yazılması gerekir. 1. Hamur kağıtlar isteğe bağlı olarak renkli kopyalar halinde kullanılabilir.

Bu belge 1 Asıl 3 Suret (4 Nüsha) olarak düzenlenir ve hem fatura hemde sevk irsaliyesi görevi görür. İrsaliyeli fatura, maliye anlaşmalı matbaalara fatura ölçülerinde bastırılarak temin edilir. İrsaliyeli faturanın altında “bu belgenin sevk edilen malla birlikte bulunması halinde ayrıca sevk irsaliyesi aranmaz.” ifadesi bulunmalıdır.

TAŞIMA İRSALİYESİ

Ücret karşılığında taşıma yapan firmalar tarafından kullanılır. Araç sahibi tarafından, bir ücret karşılığında yük (eşya, mal) taşıyan gerçek veya tüzel kişi olan nakliyecilerin taşıdıkları eşya için düzenledikleri bir belgedir.

TAŞIMA İRSALİYESİ BASIMI

En az 3 nüsha olarak basılan taşıma irsaliyesinin bir nüshası firmada, bir nüshası araç şoföründe bir diğer nüshasıda taşımayı yaptıran müşteride kalır. Genellikle otocopyli kağıda basılıp 50’lik takımlar halinde ciltlenen taşıma irsaliyesi yalnızca maliye ile anlaşmalı matbaalar tarafından basılabilir.

TAŞIMA SENEDİ

Eşya taşınmasında gönderen tarafından düzenlenip imzalanarak taşıyana verilen kıymetli evrak niteliğindeki bir belgedir.

TAŞIMA İRSALİYESİ DÜZENLEME

Taşıma irsaliyeleri üç örnek düzenlenir. Bir örneği eşyayı taşıttırana, bir örneği eşyayı taşıyan aracın sürücüsüne veya kaptanına verilir. Bir örneği de taşımayı yapan nezdinde saklanır. Taşıma irsaliyesinin götürü usulde vergiye tabi olanlar tarafından da düzenlenmesi zorunludur.

Taşıma irsaliyesi ile sevk irsaliyesi arasındaki fark; mal sevkiyatı yapan veya yaptıran alıcı veya satıcıların sevk irsaliyesi, ücret karşılığında eşya nakledenlerin ise taşıma irsaliyesi düzenlemeleri gerekmektedir. Sevk irsaliyesi mal hareketinin izlenmesi amacıyla düzenlendiği için malın alıcıya teslim edilmek üzere satıcı tarafından taşındığı veya taşıttırıldığı durumlarda taşınan ve taşıttırılan mallar için sevk irsaliyesi düzenlenmesi ve taşıtta bulundurulması zorunludur.

SERBEST MESLEK MAKBUZU

SERBEST MESLEK MAKBUZU BASIMI

Serbest meslek makbuzu maliye bakanlığı tarafından resmi evrak statüsünde değerlendirilen bir evraktır. Yalnızca maliye anlaşmalı matbaalar tarafından basımı yapılabilir. Serbest meslek makbuzu avukat, doktor, muhasebeci, SMMM gibi serbest meslek uzmanlarının tahsilatları için kullandığı resmi ve kıymetli bir evraktır.

Serbest meslek makbuzunda bulunması gereken bazı bilgiler mevcuttur. Bunlar;

 • Düzenleyenin cari bilgileri (ünvan, adres, vergi numarası, vergi dairesi vb.)
 • Düzenlediği kişi-firmanın cari bilgileri (ünvan, adres, vergi numarası, vergi dairesi vb.)
 • Tahsil edilen meblağ
 • Tahsilat tarihi
 • Kdv ve Gelir vergisi tutarları
 • Serbest meslek erbabının kaşe ve imzası

SERBEST MESLEK MAKBUZU NEREDEN ALINIR?

 • SMMM Serbest Meslek Makbuzu Basımı
 • Avukat Serbest Meslek Makbuzu Basımı
 • Doktor Serbest Meslek Makbuzu Basımı

gibi konularda firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Bu doğrultuda izlenecek yol haritası aşağıda belirtildiği gibidir.
Anlaşmalı Matbaa olan firmamız ile web sitesi, e-mail veya telefon ile irtibat kurarak siparişinizi veriniz.
Uzman grafik departmanımız tarafından size gönderilen grafik çalışmasını onaylayarak baskı aşamasına geçilir.

İşinin ehli baskı departmanımız tarafından ofset baskı tekniği ile basımı yapılan makbuzlarını, numaratör baskısının ardından paketleme aşamasına geçer.

Siparişleriniz maliye ile anlaşmalı matbaa olan matbaamız tarafından maliye bakanlığına online olarak bildirilir. Dağıtım departmanımız tarafından adresinize kadar teslim edilen makbuzlarınızı teslim alır almaz gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul ilinde resmi belge basımına yetkili olan matbaamız anadolu yakası ve avrupa yakasındaki bütün ilçelere kesintisiz hizmet vermektedir. Makbuz basımlarında da İstanbul’un dört bir yanına ücretsiz dağıtımımız mevcuttur. Bu doğrultuda bizden fiyat almadan serbest meslek makbuzu basımı yaptırmamanızı öneririz. Binlerce mutlu müşteri referansımız bu iddiamızda ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir.

Firmamız 38 senelik matbaacılık tecrübesi ile serbest meslek makbuzu basımı konusunda da sizlere en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermeyi amaç edinmiş ve bu doğrultuda gece gündüz çalışmalarına devam etmektedir.
Sizde her türlü matbaa işinde olduğu gibi makbuz basımı işlerinizde de kaliteyi ve uygun fiyatlı hizmeti bir arada arıyorsanız bize ulaşın.


TAHSİLAT MAKBUZU

Tahsilat Makbuzu, faturalı alacaklara karşılık firmaların tahsil ettiği meblağ karşılığında müşteriye düzenlediği evraktır.Tahsilat Makbuzları Çek, senet, banka havalesi, kredi kartı, kıymetli evrak veya nakit olarak alınan ödemeler tahsilat makbuzu düzenlemek kaydı ile resmileştirilir. Düzenlenen bu makbuz doğabilecek herhangi bir ihtilaf durumuna karşın teslim alındığını ispat etmek için saklanmalıdır. Nüshalı olarak düzenlenen bu evrak bir kopya firmada bir kopya müşteride kalacak şekilde düzenlenir. Son çıkan mevzuat gereğince açık veya kapalı olsun düzenlenen tüm faturalar karşılığında alınan ödemeler tahsilat makbuzu ile belgelenmelidir.

TAHSİLAT MAKBUZU NEDİR?

Tahsilat makbuzu resmi bir evraktır. Düzenlendiği takdirde bazı sorumlulukları beraberinde getirir. Bu yüzden tahsilat makbuzlarında mutlak suretle bulunması gereken bazı hususlar mevcuttur.

Tahsilat makbuzunda bulunması gereken ibareler şunlardır;

 • Satıcı firma tam ünvanı
 • Alıcı firma tam ünvanı
 • Tahsil edilen rakam
 • Tahsilat şekli
 • Tahsil edilen rakamın el ile yazılması

TAHSİLAT MAKBUZU NE İŞE YARAR?

Tahsilat makbuzları kullanım ve ödeme biçimlerine göre kişiselleştirilebilir tasarıma sahiptir. Sürekli form ya da ofset baskı cilt olarak yapılabilir. Ödeme türlerinize göre kutucuklar açarak en güvenilir ve hızlı bir biçimde tüm bilgi girişlerini yapmanızı sağlar. Çek, Senet, Kredi Kartı gibi ödemeler için banka haneleri açılarak ödeme bilgilerinin girişleri kolaylaştırılır. Bu sayede hem zamandan tasarruf edip hem de yapılan ödemeleri bilgisayarınızın muhasebe programına anında kayıt edebilirsiniz.

TAHSİLAT MAKBUZU NEREDEN ALINIR?

Tahsilat makbuzu tasarımı firmanıza ve sektörünüze özel ve kullanışlı olarak yapılacaktır. Bunun ardından ikinci basamak olan basım işlemine geçilecektir. Basım işleminin ardından kullanım şeklinize göre cilt işlemi yapılacaktır. Üstten veya yandan tutkallı yada yandan perforajlı gibi ciltleme modellerimiz mevcuttur. Tahsilat makbuzları genel olarak a5 ebadında basım yapılmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak ebat değişimleri yapılabilmektedir.

Sizde 38 senelik tecrübe, kusursuz ve kaliteli hizmeti uygun tahsilat makbuzu fiyatı ile tek bir çatı altından almak istiyorsanız +90 212 544 30 26 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

A4 3’LÜ BASIMI

E- TİCARET FATURA BASIMI

E-Ticaret firmalarında kullanılan fatura türü olan ve a4’te 2,3 veya 4 nüsha olarak bulunan fatura türleri resmi bir evraktır. Bu evraklar sadece maliye bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş anlaşmalı matbaa firmaları tarafından basılabilmektedir.

Genellikle e-ticaret firmaları gibi sıklıkla fatura kullanan sektörlerin tercih ettiği, hızlı yazdırılabilme ve tek sayfada basılabilme özelliği ile firmalarınıza hem zaman kazandıracak hemde tasarruf ettirecek fatura modelidir. E-Ticaret Fatura Basımı işlemleri A4 ebadında (21×29,7cm) yapılmaktadır. A4’ün özel perforaj yöntemi kullanılarak faturalarınızın yazıcıda dağılmaması, ancak elde de bir o kadar kolay kopartılması amaçlanmaktadır. A4 3’lü fatura basımı yaptıran firmalar 3 nüsha faturalarını tek seferde yazıcıdan yazdırarak toner masraflarını azaltmaktadır. Bu fatura isteğe göre A4’e 4 lü veya 2’li de yapılabilmektedir.

bursa fatura baskı

E-Ticaret(A4 3’lü Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar),

Fatura, resmi bir evrak olması dolayısı ile bazı evraklar istenilmektedir. Bu evraklar matbaa firmasına ulaştırıldıktan sonra sipariş aşaması başlar.

Şahıs Firmaları İçin (Adi Ortaklıklar);

 • Vergi Levhası
 • İmza Beyannamesi
 • Son KDV Tahakkuk Fişi
 • Kimlik Fotokopisi

Şirketler İçin; (Limited, Anonim, Kollektif vb.)

 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Son KDV Tahakkuk Fişi
 • Ticaret Faaliyet Belgesi

E-Ticaret Faturalarında İade Formu

E-Ticaret firmaları için iade formu kullanımları yeni yasalar gereğince zorunlu hale getirilmiştir. Bu formları isteğe bağlı olarak faturanın arka tarafına basım yapmak sureti ile eklemek mümkündür. Gerekli bilgiler faturanın arka tarafına basılarak herhangi bir iade durumunda fatura ve iade formunun tek belge halinde ürünle birlikte size ulaşması yeterli olmaktadır. Bu durum hem evrak azlığı hemde iş kolaylığını beraberinde getirmektedir.


Bursada maliye anlaşmalı matbaa, Bursada resmi evrak basımı fiyatları, Bursada fatura basımı fiyatları, Bursada sevk irsaliyesi basımı fiyatları, Bursada irsaliyeli fatura basımı fiyatları, Bursada serbest meslek makbuzu basımı fiyatları, Bursada perakende satış fişi basımı fiyatları, Bursada tahsilat mahbuzu basımı fiyatları, Bursada taşıma irsaliyesi basımı fiyatları, Antetli kağıt basımı, Diplomat zarf basımı, Torba zarf basımı, Sunum Dosyaları basımı, Cepli Dosya basımı, Kartvizit basımı, Bloknot basımı, Küp bloknot basımı, Spiralli bloknot basımı, Tutkallı bloknot basımı, Masa takvimi basımı, Duvar takvimi basımı, İmsakiye basımı, Masa sümeni basımı, Afiş basımı, El İlanı basımı, Broşür basımı, Oto paspası basımı, Sipariş Fişi basımı, Adisyon basımı, Sertifika basımı, Garanti belgesi basımı, Kartela basımı, Karton çanta basımı, A4 broşür basımı, A5 broşür basımı,Adisyon Tipi Perakende Satış Fişi, Döviz Alım Belgesi, Döviz Satım Belgesi, Dip Koçanlı Perakende Satış Fişi, Dip Koçanlı Giriş Bileti, Dip Koçanlı Yolcu Taşıma Bileti, Kıymetli Maden Alım Belgesi, Kıymetli Maden Satım Belgesi, Müşteri ListesiÖdünç Sözleşmesi, Satış Fişi, Sigorta Komisyon Gider Belgesi, Yolcu Taşıma Biletleri, Bursa fatura basımı, fatura, fatura basımı,

Leave your comments

Post comment as a guest

0

People in this conversation

Load Previous Comments
Son Güncelleme: Cumartesi, 09 Eylül 2017 21:56
 
bursa matbaa bursa matbaa davetiye web tasarım kartvizit bursa reklam bursa tabela bursa ışıklı tabela bursa led tabela